Właściciel:  Tadeusz Kruczek

Winnica Wiarus położona jest w Jedliczu-Męcince, na wysokości 250 m n.p.m. Od strony południowej sąsiaduje z linią kolejową Zagórz-Jasło, zachodnia zaś to widok na górską rzekę Jasiołkę i pobliski las. Punkt zbiegu rzeki z lasem jest granicą powiatów Krośnieńskiego i Jasielskiego, a przed II wojną światową przebiegała w tym miejscu granica województwa Lwowskiego z Krakowskim. Ciekawostką jest też to, że działka ma tylko 12 m szerokości i aż 850 m długości.

W winnicy rośnie ok. 2000 krzewów odmian: Seyval Blanc, Jutrzenka, Muskat Odeski, Prairie Star, St. Pepin, Aurora, Hibernal, Swenson Red, Marechal Foch, Leon Millot. Winnica produkuje wina odmianowe jak i kupaże z przewagą białych.

W okolicy winnicy znajdują się liczne atrakcje turystyczne, na czele z Dworem Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej. Miłośnicy wędkarstwa znakomite miejsce odkryją dla siebie w pobliskiej Chlebnej na łowisku "Stawy"

Adres Ul. Grunwaldzka 18, 38-460 Jedlicze

Kontakt:

tel. 602636899

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.winnicawiarus.pl

 

DSC_7669
DSC_2171
DSC_6013
DSC_6861

Back to top