45 win zgłosili nasi winiarze do tegorocznej edycji Podkarpackiej Karty Win. Komisja oceniająca w składzie: Katarzyna Korzeń, Tomasz Wagner, Szymon Stańczyk, Maciej Balawender i Waldemar Kaczmarek wybrała z tej grupy 35, które spełniły warunki progowe i uzyskały co najmniej 81 pkt. Oceniający podkreślili istotną poprawę jakości win zgłoszonych do karty w porównaniu z wcześniejszymi edycjami.

Co warte podkreślenia, Wśród zgłoszonych win znalazły się bardzo interesujące wina czerwone...

31 krajów reprezentowali odwiedzający tegoroczną, 27 edycję Międzynarodowych Targów EuroGastro.

Oczywiście podczas imprezy w Ptak Warsaw Expo nie mogło zabraknąć także podkarpackiego wina,które spotkało się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza odwiedzających z Polski i krajów Europy Zachodniej. Podkreślano, iż w dziedzinie jakości nasze wina dokonały w ostatnim dziesięcioleciu epokowego skoku. Z polską ofertą możemy coraz śmielej myśleć nie tylko o krajowych stołach, ale także o wchodzeniu na...

Już w marcu przeprowadzimy certyfikację do Podkarpackiej Karty Win, edycja 2024.

Poniżej do pobrania regulamin i karta zgłoszeniowa.

 

Zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich podkarpackich winiarzy: mamy znakomite wina, pokażmy je światu!

 

Regulamin_Karta_Win_2024.docx

Karta_zgłoszeniowa_Karta_Win_2024.doc

Nadchodzące Święta jak zwykle będą okazją do radosnych rodzinnych spotkań, kulinarnych prób i poszukiwań. Jesteśmy przekonani, że podkarpackie wino będzie znakomitym uzupełnieniem tej palety. Winiarze z naszego regionu przygotowali z tej okazji szereg specjalnych ofert dla każdego: od dogadzającego sobie amatora po znawcę, którego zadowoli tylko bardzo specjalna oferta. 

Zachęcamy do kontaktu z naszymi winnicami, by nadać najpiękniejszym Świętom w roku jeszcze jednego smaku, zapachu a...

 

Za nami XX Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO. Jak zwykle nie mogło na nich zabraknąć podkarpackich winiarzy. Tym razem reprezentowały nas min. Podkarpacka Manufaktura Win i winnica Sztukówka.

Targi zgromadziły blisko 300 wystawców z 20 krajów, a odwiedziło je ponad 10 tysięcy osób.

Partnerem podkarpackich winiarzy był Rzeszów - Stolica innowacji - za wsparcie dziękujemy!

Back to top