13 win z 9 winnic rekomendował zespół oceniający do zamieszczenia w Podkarpackiej Karcie Win na 2020 rok. Była to pierwsza edycja systemu rekomendacji, utworzonego przez Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia. Taka rekomendacja jest dla potencjalnych nabywców gwarancją jakości produktu, szczególnie w kontekście oferty dla gastronomii. Wina oceniano zatem nie tylko pod kątem ich walorów czy budowy, ale także dopasowania do trendów panujących w kulinariach. 

Oceny win dokonał zespół w składzie: Katarzyna Korzeń, Piotr Stopczyński, Mikołaj Skotniczny, Waldemar Kaczmarek i Jarosław Reczek.

Po ocenie wina zostały zaprezentowane podczas spotkania z przedstawicielami branży gastronomiczno - hotelarskiej z Podkarpacia.

Szczegółowa lista win znajduje się w zakładce "Podkarpacka Karta Win".

Władze SWP złożyły wiązankę na grobie zmarłego kolegi Józefa Wawrejki, który odszedł w wieku 60 lat 8 kwietnia 2020 roku.

Józef Wawrejko należał do grupy założycieli Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, a także twórców winiarstwa w naszym regionie. Inny zasłużony winiarz, Jan Lubera wspomina J. Wawrejkę: " Dzięki Niemu przeskoczyliśmy z pozycji rozproszonej masy na pozycję stowarzyszonych pasjonatów. Stowarzyszenie położyło fundament na którym można było budować nowoczesne winiarstwo oparte o wiedzę zdobywaną w kolejnych szkoleniach. I mimo że wielu obecnych, młodych winiarzy na Podkarpaciu nie zna Jego nazwiska, to moim obowiązkiem jest Wam powiedzieć, że to dzięki Jego dziełu otrzymaliście możliwość swojego rozwoju."

W imieniu SWP serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolenie.

W dniach 20.11.2019 nasze stowarzyszenie będzie uczestniczyć w 17 Międzynarodowych Targach Wina Eno-Expo w Krakowie. Podczas najważniejszego w Polsce targowego spotkania branży winiarskiej ofertę zaprezentuje 134 wystawców, w tym 85 zagranicznych z 14 krajów: Bułgarii, Czech, Niemiec, Gruzji, Węgier, Francji, Włoch, Kosova, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii, Portugalii, Ukrainy oraz Polski. Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia będzie obecne na stoisku E 44. Zapraszamy serdecznie wszystkich smakoszy podkarpackich win.

Back to top