Przedstawiciele Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia wraz z Przyjaciółmi z Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy "Vinum pro Cultura" wzięli udział w dorocznym Święcie Winobrania w Zielonej Górze. Wizyta była znakomitą okazją do porównania win, potencjału naszych regionów a także organizowanych imprez winiarskich. Nie zabrakło oczywiście spotkania z samym Bachusem! 

Ze względu na hodowane odmiany lubuskie wina nieco różnią się stylem od podkarpackich. Ale należy przy tym zauważyć, że zarówno...

Kolejni podkarpaccy winiarze z powodzeniem podjęli produkcję win musujących. Dwie spośród najstarszych i cieszących się największym uznaniem winnic, Spotkaniówka z Połomii i Przeworskie Winnice wystartowały w tym sezonie ze swoimi "musiakami". Bazą dla bardzo zgrabnego wina ze Spotkaniówki jest odmiana Seyval Blanc. Natomiast wino z Przeworska  bazuje na Vitis vinifera - Chardonnay i Pinot Noir (blanc de rouge) i dojrzewało na osadzie aż 56 miesięcy!

Również podprzemyska winnica Gala...

Barbara Czajka z winnicy VANELLUS była gościem pierwszej Randki z Winem, której gospodarzem i organizatorem jest rzeszowski winebar WINA DAJCIE.

W czwartkowy wieczór 15 lipca br. spotkała się grupa miłośników polskiego wina, zainteresowanych zarówno pogłębieniem swojej wiedzy winiarskiej jak i poznaniem jednej z popularniejszych podkarpackich winnic.

"Randkowy" projekt będzie we współpracy z naszym stowarzyszeniem kontynuowany po wakacjach. Zamysłem organizatorów jest przybliżenie...

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki Anny Sołtyk, właścicielki Winnicy Nad Źródłem w Szerzawach w woj. świętokrzyskim.

Ania wraz z mężem współtworzyli nasze Stowarzyszenie i środowisko winiarskie w tej części Polski.

Na zawsze zapamiętamy ją jako osobę uśmiechniętą, serdeczną i niezwykle uczynną.

 

Rodzinie i Bliskim w związku z tą ogromną stratą składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Zarząd

Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia

Zespół oceniający, pracujący pod kierunkiem znakomitego polskiego enologa Piotra Stopczyńskiego dokonał wyboru 12 win, które wypełnią Podkarpacką Kartę Win, edycja 2021. W tegorocznej edycji mamy 6 win białych, jedno różowe i 5 czerwonych. W zgodnej opinii członków zespołu oceniającego na tegoroczną ofertę składają się wina o bardzo dużym potencjale rynkowym. Zgodnie z regulaminem, każdy producent musi dysponować odpowiednim zapasem win, tak, by były dostępne dla wszystkich zainteresowanych...

Ponad 200 win zgłoszono do Międzynarodowego Konkursu Win CARPATIA VINI, który od wczoraj odbywa się we Dworze w Komborni.

W stosunku do ubiegłego roku jest to ok. 40 procentowy wzrost, co jest szczególnie istotne w kontekście trudnego, pandemicznego czasu. Dowodzi to zarówno wzrostu popularności wina w Polsce,               jak i atrakcyjności naszego rynku.

Ocenę win prowadzą równolegle dwie komisje w międzynarodowych składach. 

Organizatorami...

Back to top