Jak co roku, w ostatni weekend sierpnia do Jasła zjechali nie tylko winiarze z Podkarpacia, ale także z innych winiarskich regionów Polski, jak Ziemia Sandomierska, Lubuskie czy Opolskie.

Prezentowali się również importerzy, przede wszystkim win węgierskich. W sumie impreza przyciągnęła 39 wystawców i tysiące miłośników wina z Polski i nie tylko. Już tradycyjnie obecni byli serowarzy, wytwórcy produktów tradycyjnych i rękodzielnicy.

Na festiwalowej scenie wręczono nagrody za najlepsze wina...

Zapraszamy Państwa na kilka wspomnień ze Wschodu Wina 2022 w Rzeszowie, który odbył się w ramach Europejskiego Stadionu Kultury. Zdjęcia Sebastiana Augustyna udostępniła Estrada Rzeszowska.

 

26 medali praktycznie we wszystkich kategoriach zdobyli podkarpaccy winiarze, zrzeszeni w naszym Stowarzyszeniu, podczas IX Konkursu Polskich Win w Jaśle.

Nagrodzone winnice to:w poszczególnych kategoriach wina:

Polskie wina białe wytrawne

Medale złote:

Winnica Arbor - Seyval 2021 - tytuł Championa w kategorii

Piwnice Antoniego - Brzask 2021

Medale srebrne:

Winnica Spotkaniówka - Souvignier Gris 2021

Winnica Sztukówka - Suka 2021

Podkarpacka Manufaktura Win - Silicium

Medale...

Pierwszy raz w historii ponad 20 podkarpackich winnic wystawiło się 25 i 26 czerwca w centrum Rzeszowa podczas festiwalu WSCHÓD WINA. Był on elementem festiwalu WSCHÓD KULTURY. EUROPEJSKI STADION KULTURY 2022. Podkarpackie wina spotkały się z zainteresowaniem mieszkańców miasta i regionu, a przedstawiciele rzeszowskiej gastronomii już teraz zaproponowali szersze włączenie się w organizację kolejnych edycji.

WSCHÓD WINA jest też początkiem nowego otwarcia w dziedzinie współpracy środowiska...

W Międzynarodowym Konkursie Win Carpatia Vini Kombornia 2022 jury pracujące pod kierunkiem Grzegorza Gajosa oceniło ponad 200 win z 13 krajów.

Wyłoniono 7 Wielkich Chamionów, przyznano też 2 złote i 21 srebrnych medali.

Organizatorem konkursu była fundacja Carpatia Vini, której tradycyjnie partnerowało nasze stowarzyszenie.

Więcej informacji pokonkursowych znajdziecie Państwo na stronie fundacji

Grupa winiarzy z naszego stowarzyszenia zaprezentowała się w miniony weekend na dwóch imprezach o zasięgu ogólnopolskim.

28.05. podkarpaccy winiarze uczestniczyli we "Wiośnie z polskim winem" na krakowskich błoniach, natomiast 29.05. w NOE Festiwal na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Obu imprezom towarzyszyło liczne zainteresowanie miłośników wina i gastronomii. Zarówno w Krakowie jak i Katowicach podkarpackie wina znane były już wcześniej, ponieważ jednak są to ważne rynki dla naszego produktu...

Back to top