Właściciel:  Barbara i Mariusz Czajka

 

Niewielka rodzinna winnica powstała w 2005 r. jako przydomowe nasadzenie 300 krzewów z myślą o produkcji na potrzeby własne. Od tego czasu jest stopniowo, ale systematycznie powiększana. Obecnie zajmuje 1,2 ha na trzech parcelach na łagodnych zboczach nad rzeką Wisłoką, skąd rozciąga się malowniczy widok na Jasło i okolicę. Uprawiane są głównie odmiany na wina białe tj. Muskat Odeski, Johanniter, Solaris, Seyval Blanc, ale wytwarzane są również wina różowe i czerwone. Wszystkie wina są winami wytrawnymi, głównie jednoszczepowymi. Dostępne są w sprzedaży od rocznika 2016. Powstające tutaj wina cieszą się ciepłym przyjęciem u odbiorców często zdobywając też medale na winiarskich konkursach.

Nazwa winnicy odnosi się do nazwiska właścicieli: vanellus po łacinie oznacza czajkę. Również wina mają łacińskie nazwy i oznaczają różne pory dnia: Ortus-świt, Mane-poranek, Meridium-południe, Vesperum-wieczór i Noctis-noc. Winnica oferuje zwiedzanie i degustacje komentowane. Przyjmuje turystów indywidualnych i niewielkie grupy. W planach jest dalsze powiększanie areału i uzupełnienie oferty enoturystycznej przez możliwość noclegu.

Adres: 38-200 Jasło, Jareniówka 189

Kontakt:  tel. 604-052-132

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.winnicavanellus.pl    https://www.facebook.com/winnicavanellus

 

podczas Dni Wina w Jaśle, fot. M. Maczuga
Winnica Vanellus, fot. Barbara Czajka
Winnica Vanellus, zima, fot. Barbara Czajka
Winnica Vanellus, zbiory, fot. Barbara Czajka
Winnica Vanellus, wino Noctis, fot. Barbara Czajka

 

 

Back to top