Właściciel: Maciej Sowiński

Wszystko zaczęło się od pierwszego wyjazdu na Morawy w 2010 roku razem ze Stowarzyszeniem Winiarzy Podkarpacia. Zwiedzanie winnic, degustacje, wspaniałe i różnorodne wina oraz doskonała atmosfera towarzysząca tym nowym doświadczeniom, wywarły wielki wpływ na moje późniejsze decyzje.

Wspólnie z żoną zdecydowaliśmy o porzuceniu miejskiego życia . Pod Rzeszowem znaleźliśmy miejsce, które mogłoby spełnić nasze marzenia: budowę domu z modrzewiowych bali wraz z piwnicą winiarską pod nim i stworzenie niewielkiej  winnicy przy nim -1500 krzewów. "Granice", bo tak nazywa się to miejsce (na styku miejscowości Niechobrz i Zgłobień), leży u podnóża Babiej Góry 356m n.p.m., a tam nasza wymarzona 35-cio arowa działka. Cel został osiągnięty i pierwsze nasadzenia w jesieni 2014 r. dały możliwość rozwoju winiarskiej pasji .

W moim "zaganianym" dotąd życiu pojawiły się nowe wartości, takie jak piękno obcowania z naturą i pokora wobec niej. Bycie winogrodnikiem zobowiązuje do nieustającej dbałości o roślinę, jej potrzeby na poszczególnych etapach wzrostu, a szczególnie o grona tak, aby skoncentrowały w sobie to, co najcenniejsze zostanie zamknięte w butelce wina. Docelowo planujemy uprawę ekologiczną.

Po konsultacjach winiarskich i wedle własnych oczekiwań  smakowych, zdecydowaliśmy o uprawie popularnych w Polsce szczepów: Seyval Blanc, Solaris, Hibernal, Rondo, Regent. Wytwarzane z nich wina: białe, różowe i czerwone w 2019 roku wprowadziliśmy do sprzedaży, a organizowane u nas  degustacje, być może pozwolą na to, iż nasze wina zyskają Państwa uznanie.

AGROTURYSTYKA:

15 min. od Rzeszowa, po drodze w Bieszczady, czeka na Państwa urokliwe miejsce do wypoczynku w samym środku winnicy. Dobra baza noclegowa i malowniczy pagórkowaty teren sprzyjają pieszej turystyce i rowerowym wycieczkom. Teren winnicy jest ogrodzony, zachęcamy do przyjazdu z pupilem.

Adres: 36-046 Zgłobień 621B

Kontakt:

Maciek  tel.+48 606648528

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.winnicagranice.pl

 

piwnica ok copy
DSC_9021 otovino
DSC_9057 copy
proziaki otovino
DSC_9075WWW
DSCF9135www

Back to top