Właściciel:  Zuzanna i Wojciech Jurkiewiczowie

 

Winnica Alabaster położona jest  w obrębie Pogórza Dynowskiego i stanowi dwie parcele nasadzeń o łącznej powierzchni 1 hektara, usytuowane na słonecznym zboczu o południowej wystawie połączone ze sobą Koleją Wąskotorową „Pogórzanin”. Jedna z nich znajduje się w Przeworsku, druga zaś w Łopuszce Wielkiej, gdzie występują największe w Europie złoża alabastru.

"Wina, które produkujemy są nagradzane na konkursach polskich i międzynarodowych, swój charakter zawdzięczają dobrze położonej winnicy, o właściwym mikroklimacie z odpowiednio dobranymi dla tego klimatu odmianami winorośli: Cabernet Dorsa, Pinot Noir, Zweigelt, Cabernet Cortis,  Regent, Leon Millot, Gewürztraminer , Johanniter,  Hibernal, Solaris, Bianca. 90%  naszej produkcji to wina jednoodmianowe. Starzenie  czerwonych win  przeprowadzamy we francuskich i węgierskich beczkach, które nadają mu zapach wanilii i dębowych tonów.

W winie fascynuje nas to, że wciąż odkrywamy w nim coś nowego, lubimy o nim rozmawiać, dzielić się swoją pasją z przyjaciółmi oraz nowo poznanymi osobami."

Adres Rozbórz 615, 37-200 Przeworsk

Kontakt:

tel. 602573802, 692828372

e-mail z.w.jurkiewicz @wp.pl

www.facebook.com/WinnicaAlabaster

 

alaba2
alaba5
alaba11
alaba33
alaba44
alaba6

 

 

Back to top