Właściciel:  Tomek Zywer

W cydrowni tworzy się rzemieślnicze cydry, tłoczone i fermentowane w niskich temperaturach z dawnych, kiedyś popularnych a obecnie rzadkich odmian jabłek takich jak: Złota Renera, Boskop, Czerwona Reneta, Malinówka Oberlandzka, Grochówka, Antonówka czy Koksa.

Klimat Podkarpacia wyjątkowo sprzyja uprawie jabłoni. Żyzne lessowe gleby,  łagodne wzgórza Pogórza Dynowskiego i umiarkowany klimat tworzą idealne warunki do ich uprawy. Wyjątkowo duża ilość słonecznych dni dostarcza owocom niezbędnej słodyczy a podczas pierwszych jesiennych chłodnych nocy zyskują one prawdziwy słodko-kwaśny smak – tak potrzebny do produkcji jakościowego cydru.

W sadach nie stosuje się żadnych oprysków. Owoce zbierane są ręcznie, czekając do października i listopada aż w pełni dojrzeją. Oprócz wysokiej zawartości naturalnych cukrów sok jest jednocześnie kwaskowy, cierpki – idealny aby uzyskać bogaty w aromaty cydr. Napoje nie są filtrowane, producent nie używa też żadnych dodatków do klarowania - klarowanie odbywa się w sposób naturalny, w kilkumiesięcznym procesie leżakowania.

 

Adres: Lipnik 6, 37-206 Kańczuga

Kontakt:

Tel. 608 578 300

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zywer.pl/

 

DSC05330
DSC09882
DSC05411
DSC07204

Back to top